Cristian Țânțăreanu nu are stare la 80 de ani. Planurile milionarului de la Corbeanca
- Teodora Vitan
- 24 martie 2025, 11:00

Cristian Țânțăreanu, cunoscut drept milionarul de la Corbeanca, la 80 de ani, continuă să activeze în domeniul construcțiilor. În ciuda vârstei, acesta a anunțat că va demara lucrările pentru un nou proiect rezidențial pe malul lacului din Corbeanca, în colaborare cu alți 10 acționari.
Cristian Țânțăreanu lansează un proiect imobiliar de 9 milioane de euro
Noul bloc va cuprinde 72 de apartamente, fiecare având o suprafață de 100 de metri pătrați, cu vedere la lac. Cristian Țânțăreanu a subliniat că prețul unui apartament se va ridica la aproximativ 200.000 de euro, iar întreaga construcție va ajunge la o valoare totală de 9 milioane de euro.
"Totalul construcției, inclusiv cu locurile de parcare, și cu tot ce mai trebuie, se ridică la o valoare de 9 milioane de euro."
Un milionar activ la 80 de ani
În ciuda vârstei înaintate, Cristian Țânțăreanu se implică activ în proiectul său imobiliar. Chiar dacă, pe hârtie, este pensionar de mult timp, el nu poate sta degeaba acasă.
"Nu pot sta degeaba, deși am 80 de ani. Mă urc pe bicicletă și mă duc acolo, pe șantier, ca să asist la măsurători, la demararea lucrărilor," a declarat milionarul.
Acesta a adăugat că preferă să fie activ și implicat în lucrările de pe șantier, chiar și încondiții meteorologice nefavorabile. "Dacă nu muncești, dacă stai și nu faci nimic, te ramolești, la pensie. Eu sunt o fire activă, mă implic, stau pe șantier, chiar dacă plouă sau ninge, verific lucrările!"
Sănătatea și planurile de ziua sa de naștere
În ceea ce privește starea sa de sănătate, Cristian Țânțăreanu se simte bine, deși a trecut printr-o intervenție chirurgicală în urmă cu 15 ani, pentru cancer la colon.
"Cu sănătatea nu mai am nimic, mănânc cam de toate, mai și beau, câte un șpriț," a spus el, exprimându-și optimismul. Cu toate acestea, milionarul a subliniat că nu mai dorește petreceri grandioase de ziua sa, preferring să petreacă acest moment în intimitate.
"Pe 16 aprilie voi împlini 81 de ani, dar nu mai vreau petreceri grandioase, de ziua mea, cu 400 de invitați. Am obosit. Aș vrea mai degrabă să plec, undeva, cu soția, într-o vacanță.", relatează click.