Astra Giurgiu o învinge pe Dinamo, într-un meci cu cinci goluri. Suspansul a atins cote maxime în final

Astra Giurgiu a câștigat cu scorul de 3-2, un meci plin de evenimente, disputat împotriva celor de la Dinamo, în runda a 10-a a Ligii I

Astra Giurgiu s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu, în partida cu Dinamo (scor 3-2), din etapa a 10-a a campionatului intern. Oaspeții au condus la pauză, după reușita lui Mihai Popescu, din minutul 16, Astra a revenit în partea secundă, după ce Constantin Budescu a bifat „o dublă” în minutele 49 și 66.

Dinamoviștii și-au adunat toate resursele și au egalat, prin Robert Moldoveanu (74), gazdele au dat lovitura datorită lui Crepulja, în minutul 80. În ultimele secunde, Constantin Budescu a fost eliminat după ce a văzut cel de-al doilea cartonaș galben.

Dinamo a bofat cel de-al 6-lea eșec în 10 etape și se află pe locul 9 cu 10 puncte. Astra este pe poziția a 6-a, cu 15 puncte.