Adi Popa a spart gheața în Anglia. Românul A MARCAT primul său gol pentru Reading | VIDEO

Adi Popa (28 de ani) a bifat, aseară, primul său gol de la sosirea în Albion, pentru Reading. Fostul jucător al Stelei a contribuit decisiv în victoria echipei sale obţinută împotriva formaţiei Sheffield Wednesday, scor 2-0, în etapa a 38-a din liga secundă a campionatului Angliei.

Popa nu a fost titularizat de la începutul partidei, dar Jaap Stam l-a introdus pe teren în minutul 87, înlocuindu-l pe Gratah McCleary. În doar cinci minute de la schimbare, românul a reușit să marcheze pentru prima dată în Anglia. „Tricolorul” a înscris al doilea gol al lui Reading, în minutul 90+5. Primul gol a fost dat de Yann Kermorgant, în minutul 13.