LIGA I. Dinamo, VICTORIE în al 4-lea minut al prelungirilor. Cu om în minus, nou-promovata Hermannstadt a fost la un pas să plece cu punct din Ștefan cel Mare

Dinamo s-a impus, sâmbătă, în confruntarea cu Hermannstadt (scor 2-1), disputată, pe teren propriu, în etapa a 6-a a Ligii I.

Dinamo a obținut trei puncte la finalul partidei cu Hermannstadt, disputată, sâmbătă, în „Groapă”, în etapa a 6-a a Ligii I Betano, dar „roș-albii” au tremurat până în ultimele secunde în fața nou-promovatei. Echipa lui Florin Bratu a deschis scorul în prima repriză, prin Diogo Salomao (4), oaspeții au restabilit egalitatea după reușita lui Michael Nkololo, din minutul 48. Apoi, Hermannstadt a evoluat în inferioritate numerică, eliminat Juvhel Tsoumou (56), iar dinamoviștii au înscris golul izbăvitor în minutul 90+4, grație lui Ivan Pesici.