FOTBAL EUROPAN. Leicester - Sunderland, 4-2. Meci HORROR pentru Pantilimon. Românul a încasat 3 goluri în 14 minute

Costel Pantilimon a avut parte de un debut de coșmar în noul sezon al Premier League. „Tricolorul” a încasat trei goluri între minutele 11 și 25.

Sunderlend, echipa la care evoluează românul Costel Pantilimon, a debutat, astăzi, în noul sezon al Premier League, în deplasare, la Leicester. Gazdele și-au făcut treaba încă din prima repriză și au marcat în poarta goalkeeper-ului „tricolor”, de trei ori, prin Vardy Jamie (11), Riyad (18 și 25 - penalty). În partea secundă. oaspeții au redus din diferență după reușita lui Defoe (60), iar cei de la Leicester și-au mărit avantajul prin Albrighton (66). Scorul final a fost stabilit de Steven Fletcher (71).

În primul joc al zilei, Manchester United a trecut, acasă, de Tottenham, scor 1-0, grație autogolului înscris de Walker, în minutul 22.