VERICT CRUNT pentru Zlatan Ibrahimovici. Atacantul suedez riscă să-și încheie CARIERA

Zlatan Ibrahimovici va fi nevoit să stea departe de gazon cel puțin șase luni, după accidentarea suferită în meciul cu Anderlecht Bruxelles.

Zlatan Ibrahimovici s-a accidentat singur, în meciul pe care Manchester United l-a câștigat, joi, în sferturile de finală ale Ligii Europa, cu Anderlecht Bruxelles, scor 2-1. Suedezul a călcat strâmb și și-a rupt ligamentele încrucișate de la genunchiul drept. Presa din Anglia anunță, astăzi, căă atacantul va fi nevoit să ia o pauză de cel puțin șase luni, ratând totodată și finalul acestui sezon. În vară, lui Zlatan îi expiră contractul cu gruparea depe „Old Trafford”.

„Vreau să aştept, dar nu sunt încrezător în privinţa celor doi. Vreau să încerc să fiu optimist, dar nu sunt. Nu cred că accidentările sunt minore, dar prefer să aştept până când toate investigaţiile vor fi făcute vineri”, a spus Jose Mourinho după meci.