Arbitrul Ovidiu Hațegan a aflat la pauza meciului Germania-Olanda că MAMA SA A MURIT. Românul, ÎN LACRIMI

Partida disputată aseară dintre Germania și Olanda, scor 2-2, din Liga Națiunilor, a fost condusă de brigada românească a arbitrului Ovidiu Hațegan. „Centralul” a aflat la pauza meciului că mama sa a decedat.

Ovidiu Hațegan, cel mai bun arbitru român al momentului, a aflat în pauza jocului desfășurat la Gelsenkirchen că mama sa a murit, dar în ciuda suferinței, românul a condus până la final jocul dintre Germania și Olanda, scor 2-2.

Primul jucător care l-a consolat pe Hațegan a fost fotbalistul Olandei şi a lui Liverpool, Virgil van Dijk. „Acest om era distrus, avea lacrimi în ochi, din cauza faptului că mama lui a murit recent. Mi-am dorit să-l încurajez, i-am transmis forţă şi i-am spus că a fluierat bine. Este un lucru mic, dar sper ca aceste lucruri să vă ajute şi să treceţi peste asta”, a declarat atacantul batav.