LIGA I. FCSB S-A SALVAT în ultimele minute la Craiova. „Roș-albaștrii” mai speră la TITLU și așteaptă ajutor de la Hagi

FCSB s-a impus, luni, scor 1-0, pe terenul formației CS „U” Craiova, în etapa a 9-a a play-off-ului Ligii I, și rămâne în cursa pentru tilul inten.

Victoria obținută, luni, de FCSB, în partida cu CS „U” Craiova (1-0), disputată pe stadionul „Ion Oblemenco”, amână deznodământul din lupta pentru titlu din Liga I Betano. Dacă ar fi pierdut, „roș-albaștrii” ar fi făcut-o campioană pe CFR Cluj, dar Filipe Teixeira a marcat în minutul 86. Cu o etapă înainte de final, CFR Cluj se află pe primul loc, cu 47 de puncte, FCSB ocupă cea de-a 2-a poziție, cu 46 de puncte. Ardelenii evoluează în ultima rundă, pe teren propriu, cu FC Viitorul, gruparea lui Gică Hagi, în timp ce „roș-albaștrii” joacă, pe „Arena Națională”, contra Astrei Giurgiu. Partidele sunt programate duminică, 20 mai, de la ora 20.45.