FOTBAL EXTERN. Real Madrid a călcat strâmb la Levante. „Galacticii” au ajuns pe locul al 4-lea în Primera Division

Real Madrid a obținut doar o remiză la finalul partidei cu Levante (scor 2-2), disputată, sâmbătă, în deplasare, în etapa a 22-a a Primerei Division.

Real Madrid a remizat, sâmbătă, pe terenul celor de la Levante, scor 2-2, într-o confruntare din etapa a 22-a a campionatului Spaniei. „Galacticii” au pus în mișcare pentru prima dată scorul de pe tabelă, în minutul 11, după golul lui Sergio Ramos. Gazdele au egalat prin Emmanuel Boateng (42), apoi oaspeții au revenit în avantaj, după ce Isco punctat pentru 2-1, în mintul 81. Levante a salvat un punct, cu un minut înainte de expirarea timpului regulamentar, grație lui Giampaolo Pazzini. Real se află pe locul al 4-lea al clasamentului, cu 39 de puncte, iar lideră este Barcelona, cu 57 de puncte.