LIGA I. FCSB își consolidează poziția de lideră după VICTORIA cu Hermannstadt. Sibienii au deschis scorul, dar oaspeții au întors soarta meciului

FCSB s-a impus cu scorul de 3-1 în partida disputată, duminică, în deplasare, cu Hermannstadt, în etapa a 10-a a campionatului intern.

FCSB a câștigat jocul disputat, duminică, la Târgu Mureș, contra formației Hermannstadt, scor 3-1. „Roș-albaștrii” au avut emoții în prima repriză, pentru că gazdele au deschis scorul prin Răzvan Dâlbea. Elevii lui Nicolae Dică au restabilit egalitatea datorită lui Florin Tănase (41) și au trecut în avantaj în actul al doilea, după reușita lui Gnohere (57). Scorul final a fost stabilit de același Florin Tănase, care a mai punctat în minutul 66. FCSB este lidera clasamentului, cu 21 de puncte, și este urmată de Astra și Gaz Metan (17).