Wozniacki „a câștigat” HUIDUIELILE publicului de la Roland Garros

Spectatorii prezenți la Open-ul Franței și-au pierdut răbdarea cu jucătoarea daneză Caroline Wozniacki, numărul 2 mondial.

Tenismena scandinavă a fost fluierată, ieri, la Roland Garros, în timpul partidei cu Daria Kasatkina (Rusia/14 WTA), din „optimi”. Partida a fost întreruptă după doar o oră și 40 de minute de joc, la scorul de 7-6 (5), 3-3, primul set fiind adjudecat de rusoaica. Motivul pentru care a fost oprit meciul a fost întunericul și se va relua astăzi, după cel dintre românca Simona Halep, principala favorită, şi belgianca Elise Mertens, cap de serie numărul 16, care va debuta la 12:00, ora României.

Wozniacki a fost cea care i-a sugerat arbitrului de scaun să oprească meciul din acest motiv, moment în care a fost fliuerată de publicul prezent pe „Central”. „Caro” este recunoscută pentru lipsa de fair-play atunci când este în dificultate pe teren, și apelează la orice mijloace doar ca să-și scoată adversara din ritm.