TENIS. Irina Becu a scăpat de EMOȚII la Wimbledon. Românca a fost eliminată încă din primul tur, de o adversară mult mai slab cotată

Irina Begu a fost învinsă, astăzi, în prima fază a turneului de la Wimbledon, de nemțoaica Karina Witthoeft, la capătul a două seturi, scor 1-6, 4-6.

Irina Begu (locul 27 WTA) a părăsit turneul de Mare Șlem de la Wimbledon, încă din primul tur. Românca a jucat, astăzi, împotriva Karinei Witthoeft (Germania, locul 109 WTA), și a pierdut fără drept de apel, în două seturi, scor 1-6, 4-6, după o oră și trei minute. În primul act, Irina a fost depășită net de Karina, care a reușit trei breakuri, iar în setul al doilea, a reușit să echilibreze meciul. Nu suficient, pentru că a cedat cu 4-6 și a părăsit proba de simplu de la Wimbledon.