Steaua a remizat cu ciprioții de la AEL Limassol, scor 1-1. „Roș-albaștrii” au mai pierdut un jucător important

Campioana Ligii I a terminat la egalitate, în această seară, testul de verificare susținut cu ciprioții de la AEL Limassol, scor 1-1.

Steaua a încheiat la egalitate partida susținută în această seară, cu formația AEL Limassol, scor 1-1. „Militarii” au deschis scorul în prima repriză, prin Lucian Sânmărtean (15), iar ciprioții, la care a evoluat și Ricardo Cadu, fost jucător al celor de la CFR Cluj, au egalat în minutul 85 prin Kyriakoy. Acest meci a fost ultimul susținut înaintea debutului noului sezon, ce va avea loc vineri, cu Supercupa României. „Roș-albaștrii” vor evolua împotriva Astrei Giurgiu, iar după jocul cu AEL, antrenorul Costel Gâlcă a primit o veste proastă. Adi Popa, schimbat în minutul 17, din cauza unei accidentări la umăr, a devenit incert pentru jocul cu Astra.