Mari PROBLEME la un meci din Liga I. Nocturna A CLACAT de două ori, arbitrul a încălcat GRAV REGULAMENTUL

Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu Astra Giurgiu, în etapa a 14-a a campionatului intern.

Sepsi Sfântu Gheorghe a întâlnit-o, duminică, la Brașov, pe Astra Giurgiu, într-o partidă din prima etapă a returului Ligii I. Confruntarea s-a încheiat fără goluri, scor 0-0, dar în mod normal, oaspeții ar trebui să câștige la „masa verde”. Nocturna stadionului din Brașov a cedat în minutul 25, iar partida a fost reluată după 14 minute. Instalația le-a jucat din nou feste organizatorilor, la pauză, iar repriza a doua a fost reluată cu o întârziere de 7 minute. Conform regulamentului, „centralul” George Rădulescu ar fi trebuit să nu mai decidă reluarea meciului, după a doua pană de curent. În această situație, Astra s-ar fi impus la „masa verde”.