LIGA I. Plouă cu SURPRIZE în campionatul intern. FC Viitorul a fost ÎNVINSĂ, acasă, de Dunărea Călărași

FC Viitorul a pierdut, scor 0-1, confruntarea cu Dunărea Călărași, disputată, duminică, la Ovidiu, în prima etapă a campionatului intern.

După ce CFR Cluj a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu FC Botoșani, iar FCSB a capotat la Astra Giurgiu, scor 0-1, duminică a venit rândul celor de la FC Viitorul să se împiedice la debutul noului sezon al Ligii I Betano. Elevii lui Gică Hagi au fost învinși, la Ovidiu, de nou-promovata Dunărea Călărași, scor 0-1. Unicul gol al meciului i-a aparținut lui Georgian Honciu (4), iar gazdele au jucat în inferioritate numerică după eliminarea lui Cristian Băluță (82), pentru cumul de cartonașe. În minutul 45, Ianis Hagi a ratat o lovitură de la 11 metri. În minutul 64, nocturna a căzut, iar confruntarea a fost reluată după 13 minute de pauză. Se pare că problemele au fost cauzate de furtuna care s-a abătut asupra localității Ovidiu.