LIGA I. Final DRAMATIC în Gruia. CFR Cluj a trecut de CS „U” Craiova și a redevenit lidera campionatului

CFR Cluj s-a impus la limită, scor 1-0, în fața formației CS „U” Craiova, în cadrul unei confruntări disputată, sâmbătă, în etapa a 9-a a play-off-ului campionatului intern.

CFR Cluj a obținut, sâmbătă, un succes vital în lupta pentru câștigarea campionatului. Ardelenii au trecut, acasă, de CS „U” Craiova, scor 1-0, în etapa a 8-a a play-off-ului Ligii I Betano. Evenimentele esențiale s-au petrecut în finalul confruntări. Mai întâi, Mario Camora a deschi scorul, în minutul 75, apoi, Kevin Boli, jucătorul gazdelor, a fost eliminat după un fault dur (83). În minutul 90+3, oltenii au beneficiat de o lovitură de la 11 metri, dar execuția lui Gustavo a fost parată de Arlauskis. După acest succes, CFR se află pe prima poziție a clasamentului, cu 44 de puncte. FCSB se află pe locul al 2-lea, cu 43 de puncte și un meci mai puțin disputat. „Roș-albaștrii” evoluează, luni, în deplasare, la CSM Poli Iași.