LIGA I. FCSB, ÎNVINSĂ în deplasarea de la Iași. Echipa „roș-albastră” RISCĂ să piardă poziția de lideră a campionatului

CSM Poli Iași a câștigat cu scorul de 1-0 partida disputată, vineri, pe teren propriu, împotriva celor de la FCSB, în etapa a 18-a a Ligii I.

CSM Poli Iași a dat lovitura, vineri, în confruntarea cu FSCB. Moldovenii s-au impus la limităm scor 1-0, într-o partidă ce a contat pentru runda a 18-a a campionatului intern. După o primă repriză echilibrată, fără goluri, gazdele, conduse de pe banca tehhnică de Eugen Trică, în absența lui Flavius Stoican, suspendat, au înscris prin Ionuț Panțîru, în minutul 47. Golul a fost suficient pentru ca „alb-albaștrii” să obțină trei puncte importante și să provoace „roș-albaștrilor” cea de-a doua înfrângere a sezonului, după cea de la Viitorul (0-1).