LIGA I. Dinamo a câștigat la limită meciul cu ACS Poli Timișoara și a bifat cel de-al doilea SUCCES în campionat

Dinamo s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu, în jocul cu ACS Poli Timișoara (scor 2-1), în runda a doua a campionatului intern.

Dinamo a câștigat la limită, scor 2-1, confruntarea din cadrul etapei a 2-a a Ligii I, disputată cu ACS Poli Timișoara, în Ștefan cel Mare. Prima repriză a fost dezechilibrată, oaspeții au evoluat foarte prost și au încasat două goluri, marcate de Dorin Rotariu, în minutele 26 și 37. În partea a doua, bănățenii au echilibrat jocul și au redus din diferență datorită lui Cristian Scutaru (48). Pentru Dinamo a fost cea de-a doua victorie în campionat, după debutul din prima rundă, scor 4-1 cu Astra Giurgiu.