LIGA EUROPA. Astra - Slovan Liberec, 3-0. Fatai a reușit un hattrick, giurgiuvenii sunt ca și calificați în play-off

Astra Giurgiu a învins, astăzi, fără probleme, echipa Slovan Liberec, scor 3-0, în prima manșă a turului 3 preliminar al Ligii Europa.

Astra Giurgiu a făcut un mare pas către play-off-ul Ligii Europa, după victoria obținută în această seară, pe teren propriu, în fața cehilor de la Slovan Liberec, scor 3-0. Eroul întâlnirii a fost Kehinde Fatai, atacantul „alb-negrilor”, cel care a marcat toate golurile. Nigerianul a deschis scorul în minutul 4, l-a majorat în 74 și a închis tabela cu 10 minute înaintea finalului. La meci a fost prezent și selecționerul Victor Pițurcă, cel care, foarte propabil, îl va convoca pe Fatai la echipa națională, după ce fotbalistul va primi cetățenia română.

Astra va juca returul turului trei preliminar al Ligii Europa, cu cei de la Slovan Liberec, săptămâna viitoare, în Cehia.