FOTBAL EUROPEAN. Răzvan Raț a marcat din nou pentru PAOK Salonic

Internaționalul Răzvan Raț a punctat din nou pentru grecii de la PAOK Salonic, în meciul câștigat, duminică, pe teren propriu, scor 2-1, împotriva formației Atromitos.

Răzvan Raț a încheiat excelent o săptămână în care a bifat meciul cu numărul 100 în tricoul naționalei, contra Finlandei (scor 2-0). Duminică, fundașul stânga a înscris un gol în partida câștigată de PAOK Salonic, formația sa, pe teren propriu, contra celor de la Atromitos. Gazdele au deschis scorul în minutul 27, prin Kace, apoi Raț a punctat două minute mai târziu. Pentru oaspeți a redus din diferență Umbides (61). Etapa trecută, Raț reușise „o dublă” în confruntarea cu OFI, scor 4-0. După disputarea a șase etape, PAOK este liderul campionatului cu 16 puncte.

În Italia, Internazionale Milano a încheiat la egalitate derby-ul disputat pe teren propropiu, cu Napoli, scor 2-2. Pentru gazde au înscris Guarin (82) și Hernanes (90+1), iar pentru oaspeți și-a trecut numele pe lista marcatorilor Callejon (79 și 90).