FOTBAL EUROPEAN. Meci SENZAȚIONAL în semifinalele Cupei Angliei. Chelsea și Tottenham au făcut spectacol pe „Wembley”

Chelsea s-a calificat în finala Cupei Angliei, după succesul înregistrat, sâmbătă, în fața lui Tottenham (scor 4-2) în semifinalele competiției.

Cheslea și Tottenham s-au luptat, sâmbătă, pe „Wembley”, pentru un loc în finala Cupei Angliei. Câștig de cauză au avut oamenii lui Antonio Conte, care s-au impus cu scorul de 4-2. Scorul a fost deschis de Willian (5), iar Kane a egalat pentru Tottenham, în minutul 18. Același Willian și-a adus din nou echipa în avantaj, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 43, iar după pauză, Alli a egalat, în minutul 52. Chelsea s-a desprins în câștigătoare, după reușitele lui Hazard (75) și Matici (80). Duminică, de la ora 17.00, Arsenal Londra și Manchester City se vor întâlni în cealaltă semifinală.