FOTBAL EUROPEAN. Florin Andone a marcat primul gol pentru Deportivo La Coruna, în campionatul Spaniei

Florin Andone și-a trecut în cont prima reușită pentru Deportivo La Coruna, în confruntarea cu Granada, disputată, sâmbătă, și încheiată cu scorul de 1-1.

Deportivo La Coruna a încheiat la egsalitate, scor 1-1, confruntarea disputată, sâmbătă, în deplasare, cu Granada, în etapa a 11-a a Primerei Division. Galicienii au deschis scorul prin Florin Andone, în minutul 64, dar gazdele au obținut un punct, pentru că David Lomban a egalat în minutul 81. Internaționalul român și-a trecut în cont primul gol în acest sezon, pentru Deportivo, formație la care s-a transferat în vară, de la Cordoba. Echipa din La Coruna a adunat 10 piuncte se află în zona retrogradării, pe poziția a 16-a.