CE 2016. Spania, campioana europeană, a UMILIT Turcia și s-a CALIFICAT în optimile de finală

Spania a câștigat fără nicio problemă partida cu Turcia, scor 3-0, jucată, vineri, la Nisa, în cadrul Grupei D a Campionatului European.

Spania, campioana europeană în exercițiu, s-a impus detașat în confruntarea cu Turcia, de la Nisa, scor 3-0. Meciul a curs doar înspre poarta „roș-albilor”, care au primit două goluri de la Alvaro Morata, în minutele 34 și 48, și de la Manuel Nolito, în minutul 37. Spania s-a caificat în „optimi” fără probleme, după ce în prima partidă de la Euro a învins Cehia, scor 2-2. În ultima rundă, ibericii vor înfrunta Croația, iar turcii se vor afla față în față cu cehii. Clasamentul grupei arată astfel: 1. Spania 6p, 2. Croația 4p, 3. Cehia 1p, 4. Turcia 0p.