CAMPIONATUL MONDIAL. Mexicul A CÂȘTIGAT al doilea meci la turneul final. Coreea de Sud a căzut VICTIMĂ

Naționala Mexicului s-a impus cu scorul de 2-1 în confruntarea cu reprezentativa Coreei de Sud, disputată, sâmbătă, în Grupa F a Mondialului

Mexicul a câștigat, sâmbătă, confruntarea cu naționala Coreei de Sud (scor 2-1), disputată la Rostov. „Alb-verzii”, care la debut trecuseră de Germania (1-0), au deschis scorul contra asiaticilor, prin Carlos Vela, după ce fostul jucător de la Real Sociedad a transformat un penalty în minutul 26. Mexicanii au punctat și în repriza a doua, datorită lui Javier Hernandez (66), iar sud-coreeenii au redus din diferență prin Heung-min Son.