Victorie importantă pentru Universitatea Craiova, cu Sepsi

Victorie importantă pentru Universitatea Craiova în SuperLiga. Sursă foto: Facebook

Universitatea Craiova a câștigat împotriva lui Sepsi cu scorul de 3-1, într-un meci din etapa cu numărul 24 din SuperLiga.

Într-un meci plin de evenimente din SuperLiga, formația antrenată de Ivaylo Petev, Sepsi Sfântu Gheorghe, a fost învinsă de Universitatea Craiova cu scorul de 3-1.

Gol controversat

Partida a început cu un gol controversat al lui Raul Silva pentru gazde, în minutul 8, însă acesta a fost anulat pentru ofsaid. Decizia a fost luată după o analiză îndelungată în camera VAR, care a durat 4 minute.

Gabriel Debeljuh a deschis scorul pentru Craiova în minutul 33, printr-o execuție precisă după o pasă venită din partea lui Ion Gheorghe. Echipa oaspete a reușit astfel să preia conducerea în acest meci tensionat.

În prelungirile primei reprize, Jovan Markovic a restabilit echilibrul pe tabelă, marcând golul egalizator pentru Sepsi Sfântu Gheorghe. Cu o lovitură de cap precisă, Markovic a ridicat moralul echipei sale și a trimis meciul în pauză cu un scor de 1-1.

Universitatea Craiova, avantaj în a doua repriză

În repriza a doua, Universitatea Craiova a demonstrat o eficiență mai mare în fața porții adverse. Elvir Koljic a adus-o pe Craiova în avantaj în minutul 74, transformând cu succes o lovitură de la 11 metri. Echipa oaspete a preluat astfel conducerea și și-a consolidat poziția în meci.

Universitatea Craiova și-a confirmat superioritatea în minutul 84, când Alexandru Crețu a marcat golul care a dus la stabilirea scorului final, 3-1 în favoarea oaspeților. Cu un joc solid și o strategie bine pusă la punct, Craiova a reușit să obțină o victorie importantă în deplasare.

SuperLiga. UTA Arad a intrat în lupta pentru play-off

Tot astăzi, UTA Arad a înregistrat o victorie în meciul jucat în deplasare împotriva Universității Cluj, în etapa 24 din Superliga României.

Echipa lui Mircea Rednic obține o victorie crucială în deplasare. Astfel UTA Arad intră în lupta pentru play-off în SuperLiga României.

UTA Arad a reușit să câștige meciul disputat pe terenul Universității Cluj, cu scorul de 3-1, în etapa a 24-a a SuperLigii României la fotbal. Această victorie aduce puncte importante pentru echipa lui Mircea Rednic în lupta pentru poziții superioare în clasament.