Umilință fără sfârșit! FCSB, a treia înfrângere la rând. Pe ce loc a ajuns vicecampioana

FCSB a început cu multe rezerve pe teren și a fost învinsă, duminică, la Pitești, de FC Voluntari, scor 1-3, într-o partidă din etapa a 5-a a Ligii I. Cu acest rezultat, echipa antrenată de interimarul Vergil Andronache a ajuns pe locul 10 în Liga I.

FCSB a fost învinsă, duminică, la Pitești, de FC Voluntari, scor 1-3, într-o partidă din etapa a 5-a a Ligii I. „Roș-albaștrii” au reușit contraperformanța de-a primi gol în secunda 35, de la Cătălin Țâră. Până la finalul primei reprize nu s-a mai marcat, așa că spectacolul a apărut în a doua parte.

Gazdele au egalat prin Florinel Coman, în minutul 49, apoi Ricardinho și-a adus echipa în avantaj, în minutul 51. Autogolul marcat de Cristian Botezatu, în minutul 67, a stabilit scorul final. FCSB a ajuns la 3 eșecuri consecutive în Liga I, după 0-2 cu FC Botoșani și 1-2 cu Astra Giurgiu, iar în acest moment se află pe locul 10 din 14, la nouă puncte de liderul CFR Cluj.