SUPERCUPA EUROPEI. Real Madrid - FC Sevilla, 2-0. „Galacticii” şi-au consolidat supremația continentală

14-08/23mainreal-madrid-sevilla-465x390
Autor: | | 0 Comentarii | 1103 Vizualizari

Real Madrid a cucerit, în această seară, Supercupa Europei, după ce s-a impus, fără prea mari emoţii, în faţa Sevillei, cu scorul de 2-0

Prima repriză a început cu asaltul madrileilor la poarta lui Beto a cărui poartă a fost serios ameninţată de către "armele letale" ale campionilor europeni: Cristiano Ronalod, Gareth Bale şi noua achiziţie James Rodriguez. Pentru anadaluzi, cea mai notabilă fază s-a înregistrat în minutul 20, atunci cand Vitolo a intrat în careul "galacticilor", însă veteranul Casillas a reuşit să scoată şutul elevului Unay Emeri (20). Cum era de aşteptat, trupa lui Carlo Ancelotti a bifat primul gol al partidei, prin starul Ronaldo, care a marcat din centrarea lui Bale (30).

În al doilea act, madrilenii au modificat rapid scorul de pe tabela de marcaj. Acelaşi Ronaldo a mărit avantajul "albilor", dar de data aceasta din pasa ca la carte a francezului Benzema (48). Până la finalul partidei, Real şi-a creat din nou şanse de gol, dar Sevilla a ameninţat serios poarta lui Casillas în ultimele minute, însă fără succes. Aşadar, Real Madrid cucereşte pentru a doua oară în istorie Supercupa Europei, reuşind să cucerească "eventul european".

Echipele de start:

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Coentrao - Modrici, Kroos, James Rodríguez - Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo

Sevilla: Beto - Coke, Fazio, Pareja, Navarro - Carriço, Krychowiak - Vitolo, Vidal, Suárez - Bacca

LIVE

Real Madrid - FC Sevilla, 2-0

Marcatori: Cristiano Ronaldo (30 şi 48)

Partida a început.

min. 30 - GOOOLLL, REAL MADRID! Ronaldo deschide scorul, după centrarea perfectă a lui Bale

min. 42 - Vitolo vede primul cartonaş galben al jocului.

Prima repriză s-a încheiat.

min. 43 - GOOOLLL, REAL MADRID! Ronaldo reuşeşte să marcheze cel de-al doilea său gol al partidei

Jocul a luat sfârşit.

SCANDALUL care rupe scena politica din Romania inainte de alegeri! Lovitura dura pentru Dragnea de la UDMR