Steaua, încă un eşec în cantonamentul din Spania. "Poate batem Union Berlin"

23_Reghecampf_RZV
Autor: | | 17 Comentarii | 442 Vizualizari

Echipa de fotbal Steaua Bucureşti a pierdut al doilea amical al anului, 0-1 cu elveţienii de la FC Lucerna. Acesta a fost al treilea meci de pregătire al Stelei în cantonamentul din Spania.

###Steaua a început jocul în următoarea formulă: Tătăruşanu - Georgievski, Râpă, Pintilii, Latovlevici - Bourceanu, Prepeliţă - Popa, Stanciu, Chipciu - Keşeru. Au mai evoluat: Vâlceanu, Niţă, Matei, Aldea, Varela, Pârvulescu, Neagu, Răduţ, Grădinaru, Iancu, Târnovan, Kapetanos.Golul a fost marcat de Gygax, în minutul 87.Lucerna este ocupanta locului 2 din campionatul Elveţiei.Următorul meci amical al Stelei va fi luni, cu Union Berlin. "Poate batem Union Berlin", au zis, la final, steliştii."Am hotărât să joace fiecare câte 45 de minute, e o perioadă de acumulare. Jucătorii intră din ce în ce mai bine în ritm. Sîntem obligaţi să improvizăm în defensivă, Szukala abia de mâine va intra în normal.Şi-a revenit şi Georgievski, cred că suntem pe drumul cel bun. Tănase şi Piovaccari au avut nişte probleme şi n-am vrut să-i forţăm. Probabil că vor fi pe teren la meciul următor.Am întâlnit o echipă foarte agresivă, dar cred că ne-am descurcat bine, având în vedere că în repriza a doua am avut trei juniori. Bogatinov va intra în ultimul amical", a declarat Reghecampf la DigiSport.