ȘOC în CUPA ROMÂNIEI. Steaua a fost ELIMINATĂ de o echipă aflată pe locul al 6-lea în liga a doua

Steaua a fost eliminată din „optimile” Cupei României, după ce a fost învinsă, miercuri, în deplasare, de CS Mioveni, scor 1-1 și 4-5 după executarea loviturilor de departajare.

CS Mioveni, echipă aflată în liga a doua, pe locul al 6-lea, a reușit marea lovitură în „optimile” Cupei României, și a eliminat-o pe Steaua. Argeșenii s-au impus, miercuri, pe teren propriu, în fața „roș-albaștrilor”, după executarea loviturilor de departajare, scor 1-1 și 5-4. Echipa lui Laurențiu Reghecampf a jucat mediocru, nu s-a ridicat peste nivelul adversarului, iar după 90 de minute scorul a fost egal, 0-0. În prelungiri, gazdele au deschis scorul prin Andrei Nilă (95), dar steliștii au revenit datorită reușitei lui Vlad Achim din minutul 114. Apoi au urmat loviturile de la 11 metri, acolo unde pentru Mioveni au marcat Ayza, Stoica, Nilă, Cugu și Boboc, iar Năstăsie a ratat. Pentru Steaua au transformat Achim, Pintilii, Ovidiu Popescu și Moke, iar Boldrin și De Amorim au trimis peste poartă.