Simona Halep, VICTORIE de SENZAȚIE la Montreal. Românca s-a calificat în semifinalele turneului canadian

Simona Halep a câștigat meciul disputat împotriva rusoaicei Svetlana Kuznețova, scor 3-6, 6-1, 6-1, în sferturile de finală ale turneului de la Montreal.

Simona Halep (locul 5 WTA) s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului de la Montreal. Românca a învins-o în sferturile de finală pe rusoaica Svetlana Kuznețova, în trei seturi, scor 3-6, 6-1, 6-1. Constănțeanca a pierdut primul set, dar a revenit incredibil în celelalte două și s-a impus categoric, pierzând doar câte un game în fiecare dintre ele.