Evenimentul Zilei > Actualitate > Rezultate FINALE alegeri parlamentare 2012. Lista parlamentarilor din Bihor
Rezultate FINALE alegeri parlamentare 2012. Lista parlamentarilor din Bihor

Rezultate FINALE alegeri parlamentare 2012. Lista parlamentarilor din Bihor

EVZ.RO î?i prezint? primele rezultat alegeri parlamentare 2012, jude? cu jude?. R?mâi pe evz.ro pentru a afla rezultate exit poll ?i rezultate BEC.

UPDATE.

  • BIRÓ ROZALIA-IBOLYA UDMR
  • BOERIU VALERIU-VICTOR USL
  • BODEA CRISTIAN PETRU USL
  • GHILEA G?VRIL? ARD
  • BODOG FLORIAN DOREL USL
  • CSEKE ATTILA-ZOLTAN UDMR
  • SZABÓ ÖDÖN UDMR
  • COSTIN GHEORGHE USL
  • MERKA ADRIAN-MIROSLAV UNIUNEA DEMOCRATIC? A SLOVACILOR ?I CEHILOR DIN ROMÂNIA
  • HULEA IOAN PPDD
  • CHERECHE? FLORICA USL
  • LAZA-MATIU?A LIVIU ARD
  • VARGA LUCIA-ANA USL
  • CUP?A IOAN USL
  • DR?GHICI SONIA-MARIA USL
  • BOGDAN GHEORGHE-D?NU? USL
  • ROMAN IOAN-SORIN USL

În campania electoral?, Evenimentul zilei a prezentat lista complet? a candida?ilor care v? cer voturile pentru un loc în Parlament.

ALEGERI PARLAMENTARE 2012: Candida?ii din jude?ul Bihor

Candida?ii ARD Camera

Camera Deputa?ilor:

Colegiul 1 – Chiana Lauren?iu Alin -PNTCD

Colegiul 2 – Manaf?u Bogdan Ionu? -PDL

Colegiul 3 – Suciu Teodor Ioan – PDL

Colegiul 4 – Laza Matiu?a Liviu – PDL

Colegiul 5  – Avrigeanu Ionel –  PDL

Colegiul 6  – Coste Marina Adelina – PDL

Colegiul 7 – Bruchental Pop Ionela – PDL

Colegiul 8 –  Pu?ca? Cristian – PDL

Colegiul 9  – Mocan C?lin – PDL

Senat:

Colegiul 1- Hodisan Nicolae – PDL

Colegiul 2 – Tirle Radu – PDL

Colegiul 3 – Ghilea Gavril? – PDL

Colegiul 4 – Bungau Ionel – PDL

  • REZULTATE ALEGERI PARLAMENTARE 2012. Evz.ro î?i spune câ?tig?torii

Candida?ii USL sunt:

Camera Deputa?ilor:

Colegiul 1 – Ovidiu Bezi PNL

Colegiul 2 – Marcel Sas PNL

Colegiul 3 – Lucia Varga PNL

Colegiul 4 – Gheorghe Costin PNL

Colegiul 5 – Bogdan Gheorghe PSD

Colegiul 6 – Ioan Sorin Roman PSD

Colegiul 7 – Sonia Draghici PSD

Colegiul 8 – Ioan Cupsa PNL

Colegiul 9 – Florica Chereches PNL

Senat:

Colegiul 1 – Claudiu Ciarnau PNL

Colegiul 2 – Petru Cristian Bodea PNL

Colegiul 3 – Victor Valeriu Boeriu PNL

Colegiul 4 – Florin Bodog PSD