Evenimentul Zilei > Actualitate > Rezultate FINALE alegeri parlamentare 2012. Lista parlamentarilor din Bac?u
Rezultate FINALE alegeri parlamentare 2012. Lista parlamentarilor din Bac?u

Rezultate FINALE alegeri parlamentare 2012. Lista parlamentarilor din Bac?u

EVZ.RO î?i prezint? primele rezultat alegeri parlamentare 2012, jude? cu jude?. R?mâi pe evz.ro pentru a afla rezultate exit poll ?i rezultate BEC.

UPDATE.

  • LUCHIAN DRAGO? USL
  • DR?GHICI DAMIAN USL
  • NISTOR VASILE USL
  • BUJOR DUMITRU-MARCEL PPDD
  • T?TARU DAN USL
  • PAL?R IONEL USL
  • HREBENCIUC VIOREL USL
  • IANCU IULIAN USL
  • AVRAM CONSTANTIN USL
  • MELINTE ION PPDD
  • ?OVA LUCIAN USL
  • VREME VALERIAN ARD
  • NECULA COSMIN USL
  • SMARANDACHE MIRON ALEXANDRU PPDD
  • CIUBOTARU LUCIAN-MANUEL USL
  • VLASE PETRU GABRIEL USL
  • MARCU NICU USL
  • MARCU VIORICA USL

În campania electoral?, Evenimentul zilei a prezentat lista complet? a candida?ilor care v? cer voturile pentru un loc în Parlament.

ALEGERI PARLAMENTARE 2012: Candida?ii din jude?ul Bac?u

Candida?ii ARD din jude?ul Bac?u pentru Camera Deputa?ilor sunt:

Colegiul 1 – Mircea Sprianu (PDL)

Colegiul 2 – Adrian Popescu (PDL)

Colegiul 3 – Gabriel Berca (PDL)

Colegiul 4 – Nechifor Eugen Ochenatu (PDL)

Colegiul 5 – Mihai Banu (PDL)

Colegiul 6 – Valerian Vreme (PDL)

Colegiul 7 – Iulian Busuioc (PDL)

Colegiul 8 – Cristian Cucuian (PDL)

Colegiul 9 – Ioan Cosmin Curelea (PDL)

Colegiul 10 – Petric? Mih?il? (PDL)

Pentru Senat:

Colegiul 1 – Constantin Dr?g?nu?? (PDL)

Colegiul 2 – Ion Marian (PDL)

Colegiul 3 – Costel Busuioc (PDL)

Colegiul 4 – Sorin Umbr?rescu (For?a Civic?)

  • REZULTATE ALEGERI PARLAMENTARE 2012. Evz.ro î?i spune câ?tig?torii

Candida?ii USL din jude?ul Bac?u pentru Camera Deputa?ilor sunt:

Colegiul 1 – Nicu Marcu (PNL)

Colegiul 2 – Cosmin Necula (PSD)

Colegiul 3 – Lucian Ciubotaru (PNL)

Colegiul 4 – Lucian ?ova (PSD)

Colegiul 5 – Viorica Marcu (PNL)

Colegiul 6 – Mihael B?dic (PC)

Colegiul 7 – Ionel Paler (PNL)

Colegiul 8 – Iancu Iulian (PSD)

Colegiul 9 – Viorel Hrebenciuc (PSD)

Colegiul 10 – Petru Gabriel Vlase (PSD)

Pentru Senat:

Colegiul 1 – Luchian Dragos (PNL)

Colegiul 2 – Vasile Nistor (PC)

Colegiul 3 – Dan T?taru (PSD)

Colegiul 4 – Damian Dr?ghici (PSD)

Candida?ii PP-DD din jude?ul Bac?u pentru Camera Deputa?ilor sunt:

Colegiul 1- Angela Bogea

Colegiul 2 – Vasile Cauti?

Colegiul 3 – Florin Condur??eanu

Colegiul 4 – Irina Ungureanu

Colegiul 5 – Ioan Melinte

Colegiul 6 – J?nic? Gioac?

Colegiul 7 – Miron Smarandache

Colegiul 8 – R?zvan ?endrea

Colegiul 9 – Cristinel Aioanei

Colegiul 10 – Ioan Dasc?lu

Pentru Senat

Colegiul 1 – Adina Iancu,

Colegiul 2 – Vasile Ilie

Colegiul 3 – Florin D?nil?

Colegiul 4 – Marcel Bujor