Rezultat uriaș pentru CFR Cluj în Liga Europa. Scor istoric pentru Campioana României

CFR Cluj a debutat entuziasmant în grupele Ligii Campionilor și s-a impus în meciul cu Lazio, scor 2-1.

CFR Cluj a debutat cu un succes remarcabil în grupele Ligii Europa. Ardelenii au câștigat, joi, în Gruia, confruntarea cu Lazio, scor 2-1, din Grupa E a competiției. Mai mult, campioana României a reușit să revină pe tabelă, pentru că italienii au deschis scorul prin Quissanga Bastos, în minutul 25.

Elevii lui Dan Petrescu au egalat datorită lui Ciprian Deac, cel care a transformat un penalty în minutul 41, apoi, în repriza a doua au dat lovitura prin Billel Omrani (75).

În cealaltă partidă a grupei, Rennes și Celtic au încheiat la egalitate, scor 1-1. În etapa următoare, pe 3 octombrie, CFR va juca în deplasare cu Celtic.