SURPRIZĂ pe „Bernabeu”! Real Madrid a pierdut în fața unei echipe MODESTE din La Liga

Real Madrid a fost învinsă, suprinzător, astăzi, chiar pe teren propriu, în etapa a 24-a din La Liga.

După cinci victorii consecutive în La Liga și triumful cu Ajax Amsterdam, din Champions League, Real Madrid s-a făcut de râs, astăzi, pe „Santiago Bernabeu”, în fața trupei Girona, scor 1-2. Oaspeții nu mai câștigaseră de la începutul lunii decembrie și aveau și patru înfrângeri la rând.

În meciul de azi, Real a deschis scorul prin Casemiro, în minutul 25. În minutul 65, Girona a egalat prin Stuani, care a transformat un penalty obținut după un henț al lui Sergio Ramos.

Oaspeții au închis tabela în minutul 75, când Portu a înscris cu capul în poarta lui Courtois.

În urma acestui rezultat, Real Madrid este pe locul 3 în La Liga, cu 45 de puncte, la 9 puncte în urma liderului Barcelona, în vreme ce Giron a strâns 27 de puncte și s-a îndepărtat de zona retrogradării.