Răzvan Lucescu, dezamăgit după ce PAOK a pierdut acasă: Timp de 90 minute, am meritat calificarea

Răzvan Lucescu. Sursa foto: Arhiva EVZ

Răzvan Lucescu, antrenorul echipei PAOK Salonic, campioana Greciei, s-a arătat extrem de dezamăgit după ce echipa sa a fost eliminată din UEFA Champions League, după un meci cu dramatic presărat cu multe răsturnări de situații.

Răzvan Lucescu, dezamăgit după ce PAOK a pierdut acasă

PAOK Salonic a întâlnit-o pe Malmo, campioană a Suediei. În primul meci din tur s-a terminat la egalitate, scor 2-2, dar meciul de la Salonic a venit cu surprize. Suedezii au câștigat cu 4-3 obținând calificarea din Champions League.

Răzvan Lucescu s-a arătat foarte dezamăgit de finalul nedrept al meciului. Acesta a spus că s-a simțit foarte rău, în momentul în care echipa din Salonic a primit cel de-al treilea gol.

Totul a plecat de la primul gol

Răzvan Lucescu, antrenorul echipei PAOK Salonic, a mai subliniat în conferința de presă că pe parcursul celor 90 de minute echipa sa a „meritat calificarea”. Antrenorul român a explicat că atunci „când primești un gol în ultimul minut, în acest fel, poți spune că este o lipsă de încredere”.

Răzvan Lucescu a mai declarat că „ar fi trebuit să marcăm golul al patrulea în repriza a doua, însă nu am făcut-o și am plătit pentru naivitatea noastră”. În opinia sa, ce mai m,are grșeală a fost ca echipa să primească primul gol care i-a costat mult. Și chiar dacă, mai spune el, „am reușit să intrăm la cabine în avantaj, ar fi trebuit să gestionăm partida”.

Răzvan Lucescu: Golul trei al suedezilor m-a făcut să mă simt foarte rău

Antrenorul echipei PAOK Salonic a mai spus că „i-a venit rău” la al treilea gol al suedezilor. De asemenea, antrenorul afirma că echipa sa a avut „calificarea în mână” din „primul până în ultimul minut, din toate punctele de vedere”.

Antrenorul a mai spus cu regret că „Puteam gestiona mai bine baloanele lor lungi, mai ales în minutele de prelungiri”.