PRO TV a bătut Antena 1 cu o reluare. Nici FCSB n-a salvat războiul audiențelor

PRO TV a bătut Antena 1 cu o reluare. Nici FCSB n-a salvat războiul audiențelor Sursa foto: Colaj EVZ

PRO TV a bătut Antena 1 cu o redifuzare a unui serial românesc de comedie. Telespectatorii au fost mai interesați de această peliculă decât de meciul dintre FCSB și Nordsjaelland, care a fost difuzat pe Antena 1.

FCSB a pierdut 0-2 în Danemarca, pe terenul celor de la Nordsjaelland, în manşa a doua a turului al treilea preliminar din Conference League. Cu toate că echipa lui Gigi Becali avea un meci important, care a fost difuzat pe Antena 1, telespectatorii au ales să se uite pe PRO TV, la reluarea unui episod din serialul „Las Fierbinți”.

Meciul transmis de Antena 1 în intervalul 20:00 - 21:52 a fost vizionat la nivel național de 765.000 de persoane. În topul emisiunilor pe durata întregii zile, partida echipei FCSB a ocupat locul 5 în topul audiențelor de joi, 17 august.

Lider absolut de audiență a fost serialul românesc de comedie Las Fierbinți. Telespectatorii s-au uitat la glumele lui Bobiță, Giani și Brânzoi, nu la meciul pe care îl juca FCSB. Pe poziția secundă în topul general al audiențelor la nivel național l-a ocupat filmul „Regele Scorpion”, transmis tot de Pro TV. 933 de persoane au urmărit filmul american de acțiune lansat acum 21 de ani, potrivit GSP.

PRO TV a bătut Antena 1 cu o reluare. Nici FCSB n-a salvat războiul audiențelorPRO TV a bătut Antena 1 cu o reluare. Nici FCSB n-a salvat războiul audiențelor

Sursă foto: Pro Tv

Sepsi a fost urmărită cumulat de 342.000 de telespectatori. 254.000 au urmărit confruntarea cu Aktobe pe DigiSport, iar alți 88 de mii pe Prima Sport.

Meciul dintre FCSB și Nordsjaelland

Nu doar audiența proastă a fost problema echipei lui Gigi Becali. FCSB a fost eliminată din Conference League, în turul al 3-lea preliminar. După 0-0 în tur, „roș-albaștrii” au fost învinși, joi, în deplasare, de danezii de la Nordsjaelland. Gazdele au deschis scorul în minutul 43, prin Marcus Ingvarsten, din penalty. Același jucător a dublat avantajul nordicilor, în minutul 85.

FCSB a jucat cu un om în minus, din minutul 62, după ce Vlad Chiricheș a văzut cartonașul roșu.

Danezii au victorii pe linie, în noul sezon și ocupă primul loc în clasament, după 4 meciuri jucate. Antrenorul lui Nordsjaelland a avut încredere în jucătorii săi încă de la început.

„Va fi un meci dificil, în care se poate întâmpla orice și ambele echipe sunt conștiente de șansa lor de a trece în runda următoare. Așa că va fi dificil, așa cum a fost și la București. Dar ni se cere un nivel înalt, indiferent unde jucăm. De asemenea, a trebuit să dăm tot ce putem pentru a obține rezultatul de la Randers și, în general, nu au fost meciuri ușoare la începutul sezonului. Deci suntem conștienți de ceea ce se așteaptă de la noi”, spunea Hoff Thorup.