PRELIMINARII CE. România câștigă fără emoții meciul cu Insulele Feroe. Dramatism în grupa „tricolorilor”. Norvegia și Suedia au remizat, scor 3-3

România s-a impus, scor 4-1, în meciul cu Insulele Feroe, desfășurat, marți, la Cluj-Napoca, în preliminariile Campionatului European din 2020.

Naționala României nu s-a împiedicat de un adversar modest, Insulele Feroe, de care a trecut cu scorul de 4-1. Ciprian Deac marcat în minutul 26, apoi Claudiu Keșeru și-a trecut în cont„ o dublă” (29 și 33). Oaspeții au transformat un penalty, în minutul 40, grație lui Davidsen Viljormur (40), iar George Pușcaș a stabilit scorul final în minutul 63. În celelalte partide ale Grupei F, Norvegia a remizat pe teren propriu, cu Suedia, scor 3-3, Spania a învins Malta, în deplasare, scor 2-0.