Naționala României, VICTORIOASĂ în amicalul cu Israel. „Tricolorii” au fost conduși, dar au reușit să revină

Naționala de fotbal a României s-a impus cu scorul de 2-1 în testul de verificare susținut, sâmbătă, în deplasare, cu reprezentativa Israelului.

România a câștigat amicalul cu Israel (scor 2-1), desfășurat, sâmbătă, la Netanya. Primele 45 de minute n-au înregistrat evenimente concrete pentru tabela de marcaj, dar în partea a doua, gazdele au deschis scorul datorită reușitei lui Tomer Hemed, din minutul 60. elevii lui Cosmin Contra au reușit însă o revenire de efect. Mai întâi, Nicolae Stanciu a egalat în minutul 64, pentru ca în minutul 82, George Țucudean să puncteze decisiv.