„Tricolorii” mici nu au mai putut repeta forma excelentă arătată în partidele anterioare, iar aseară au fost învinși de Danemarca U21 cu scrul de 1-2. Scandinavii au deschis rapid scorul, în minutul 3, prin Olsen, după care au nimerit bara în minutul 16. România și-a creat prima mare ocazie de gol abia în minutul 20.

Danezii au dus scorul la 2-0, în minutul 55, prin același Olsen, după care, 10 minute mai târziu, au mai bifat o bară.

Singurul gol al trupei lui Mirel Rădoi a venit abia în minutul 80, după un șut super al lui Florinel Coman, de la 30 de metri. Tot Coman a fost și cel care a ratat un penalty în prelungirile partidei.

ROMÂNIA: 12. Aioani – 18. Rațiu, 4. Pașcanu, 3. Dima, 2. Boboc – 17. Olaru, 5. Băluță-cpt, 8. Dragomir – 10. Drăguș, 11. Petre, 7. Coman.
Selecționer: Mirel Rădoi
Rezerve : 23. Dur-Bozoancă – 6. Grigore, 9. Ganea, 14. Oaidă, 15. Chindriș, 19. Velisar, 20. Ciobanu, 21. Neicuțescu, 22. Dobre

DANEMARCA: 1 Christensen – Anyembe, 6 Sorensen, 5 Nelson, 2 Poulsen – 8 Hjulmand, 19 Nartey, 17 Holse – 7 Olsen, 10 Bruun Larsen, 14 Dreyer
Selecționer: Albert Capellas
Rezerve: 16. Vindhal-Jensen – 9. Odgaard, 11. Jensen, 12. Ibsen, 13. Amundsen, 15. Damsgaard, 18. Madsen, 20. Kofod Andersen, 21. Rasmussen.