Naționala de tineret, victorie uriașă la Campionatul European. România a câștigat meciul cu reprezentativa Croației. News Alert

Naționala de tineret a României s-a impus, marți, scor 4-1, în confruntarea cu reprezentativa Croației, la debutul de la Campionatul European.

Naționala de tineret a României a reușit un meci fantastic, marți, la Campionatul European găzduit de Italia și San Marino. „Tricolorii” s-au impus cu scorul de 4-1, în fața Croației și pot spera la o calificare în semifinale. Elevii lui Mirel Rădoi au deschis scorul repede, prin George Pușcaș, cel care a transformat o lovitură de la 11 metri, acordată în urma arbitrajului video, în minutul 11. Apoi, trei minute mai târziu, Ianis Hagi a dublat avantajul României, pentru ca ex-iugoslavi să reducă din diferență, până la pauză, gol reușit de Nikola Vlasici (18). În repriza a doua, „tricolorii” au dominat jocul și au mai punctat datorită lui Tudor Băluță (66) și Adrian Petre (90+3).