Meci de coșmar la Madrid pentru Florin Andone. Real a umilit-o pe Galatasaray Istanbul

Florin Andone a fost titular la Galatasaray și a jucat o repriză în dezastrul trăit de turci pe „Santiago Bernabeu”

Real Madrid a snopit-o pe Galatasaray Istanbul în partida jucată, miercuri, pe „Santiago Bernabeu”, în runda a 4-a a grupelor Ligii Campionilor. Spaniolii s-au impus cu 6-0, după ce au condus la pauză cu 4-0. Florin Andone a fost tiluar la oaspeți, dar a fost schimbat la pauză. Iată rezultatele de miercuri:

Grupa A

PSG - Brugges 1-0 Icardi (22)

Real Madrid - Galatasaray 6-0 Rodrigo (4, 7 și 90+2), Ramos (14 - penalty), Benzem (45 și 81)

Clasament: 1. PSG 12p, 2. Real 7p, 3. Brugge 2p, 4. Galatasaray 1p

Grupa B

Bayern - Olympiakos 2-0 Lewandowski (69), Perisici (89)

Steaua Roșie Belgrad - Tottenham 0-4 Lo Celso (34), Son (57 și 61), Eriksen (85)

Clasament: 1. Bayern 12p, 2. Tottenham 7p, 3. Steaua Roșie Belgrad 3p, 4. Olympiakos 1p

Grupa C

Atalanta - Manchester City 1-1 Pasalici (49) / Sterling (7)

Dinamo Zagreb - Șahtior 3-3 Petkovici (25), Ivanusec (83), Ademi (89) / Patrick (13), J. Moraes (90+3), Tete (90+8 - penalty)

Clasament: 1. City 10p, 2. Dinamo, 5p, 3. Șahtior 5p, 4. Atalanta 1p

Grupa D

Lokomotiv Moscova - Juventus 1-2 Miranchuk (12) / Ramsey (3), Costa (90+3)

Leverkusen - Atletico Madrid 2-1 Partey (41 - autogol), Volland (55) / Morata (90+4)

Clasament: 1. Juventus 10p, 2. Atletico 7p, 3. Lokomotiv 3p, 4. Leverkusen 3p