Manchester United și Arsenal Londra, nemulțumite după rezultatul din meciul direct. Un egal fără perspective

Manchester United și Arsenal și-au împărțit câte un punct la finalul meciului din etapa a 7-a a Premier League

Manchester United și Arsenal Londra au încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea disputată, luni, pe „Old Trafford”, în etapa a 7-a din Premier League. Gazdele au deschis scorul în finalul primei reprize, prin Scott McTominay (45), londonezii au egalat datorită lui Pierre-Emerick Aubameyang, în minutul 58. Până la final nu s-a mai marcat, iar egalul nemulțumește ambele echipe.

United se află pe poziția a 10-a, cu 9 puncte, Arsenal se clasează pe 4, cu 12 puncte. Lideră este Liverpool, cu 21 de puncte.