Liga I: "U" Cluj - Gaz Metan 2-2. Gazdele au avut gol valabil în prelungiri

Universitatea Cluj şi Gaz Metan Mediaş au încheiat la egalitate astă-seară, scor 2-2, într-un meci contând pentru etapa a 25-a a Ligii I la fotbal. În minutul 90+4, clujenii au reuşit să marcheze, dar golul a fost anulat în mod eronat pe motiv de ofsaid.

"U" Cluj a condus la pauză cu 2-0 prin golurile marcate de Claudiu Niculescu în finalul primei reprize. Gaz Metan Mediaş a reuşit însă să egaleze, plecând acasă cu un punct. În minutul 4 al prelungirilor, Voican a marcat pentru gazde, dar golul a fost anulat, în mod eronat, pe motiv de ofsaid.

"U" Cluj - Gaz Metan 2-2 Marcatori: Cl. Niculescu (40, 43) / Eric (68), Roman (87)

Cluj: 12. Popa - 2. Buhuş, 5. Pele, 25. Munteanu, 3. Mendy - 20. Cojocnean (17. Voican '74), 24. Balde, 22. Boştină (28. V. Gheorghe '79), 30. Cristea - 9. Cl. Niculescu (26. Tony '67), 11. Machado Antrenor: Ionuţ Badea

Gaz Metan Mediaş: 12. Pleşca - 16. Zaharia, 3. Trtovac, 13. Akaki, 25. Markovici (80. Miclea '63) - 15. O. Hoban, 7. Kubala (6. Bozeşan '46) - 18. Bawab, 27. Eric de Oliveira, 22. Pârvulescu - 2. Aganovici (20. Roman '46) Antrenor: Cristian Pustai

Arbitri: Alexandru Deaconu - Ioan Onicaş, Iulian Radu - Marian Bordean Cartonaşe galbene: Balde (3), Cristea (21), Mendy (47), Popa (57) / Zaharia (42), Kubala (43), Pârvulescu (56)