LIGA I. Steaua - FC Brașov, 3-0. „Roș-albaștrii” s-au distrat cu „stegarii” și au mai făcut un pas către titlu

Steaua a trecut, în această seară, pe teren propriu, de formația FC Brașov, la scor de neprezentare, și rămâne la 9 puncte distanță de Astra Giurgiu.

Echipa lui Laurențiu Reghecampf nu a avut niciun fel de problemă în meciul disputat, în această seară, acasă, cu FC Brașov. Steaua s-a impus la scor de forfait și a recuperat distanța de 9 puncte pe care o avea față de Astra Giurgiu, principala urmăritoare. Latovlevici a deschis scorul în finalul primei reprize (43), iar în partea a doua, Chipciu (76) și Szukala (87) au stabilit scorul final. După o oră de joc, Stanciu a ratat un penalty, iar în minutul 83, Marius Constantin a fost eliminat.

FC Brașov trăiește periculos acest final de campionat, fiind pe locul al 16-lea, după 29 de etape, cu 30 de puncte.