LIGA I. Pandurii Târgu Jiu - Steaua, 0-1. "Roş-albaştrii" au câştigat după un penalty CONTROVERSAT şi au devenit lideri

Steaua s-a impus cu scorul de 1-0, pe terenul formaţiei Pandurii Târgu Jiu, într-o partidă disputată, miercuri, în runda a 4-a a play-off-ului Ligii I.

Steaua a câştigat la limită, scor 1-0, meciul disputat, miercuri, la Turnu Severin, contra Pandurilor Târgu Jiu. Singura reuşită a confruntării i-a aparţinut lui Nicolae Stanciu, în minutul 89: Stelistul a transformat un penalty controversat, acordat de centralul Marius Avram, după un henţ al lui Hora, semnalizat de arbitrul adiţional Adrian Comănescu. În minutul 38, gazdele au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Mrzljak. Steaua a urcat pe primul loc al clasamentului play-off-ului, cu 32 de puncte. Pe poziţia a doua se află Astra Giurgiu, cu acelaşi număr de puncte, dar cu un meci mai puţin disputat. Vineri, "alb-negrii" vor evolua în deplasare cu Dinamo.