LIGA I. Oțelul - Steaua, 0-3. Echipa din Ghencea a defilat la Galați și rămâne lidera campionatului

Steaua a învins, în această după-amiază, în deplasare, pe Oțelul Galați, la scor de forfait, într-o partidă din cadrul etapei a X-a a Ligii I. După acest succes, „militarii” își păstrează poziția de lideri în campionatul intern.

Steaua a obținut o victorie reconfortantă la Galați, astăzi, într-un meci din cadrul rundei a X-a a Ligii I. „Roș-albaștrii” au avut o misiune ușoară, mai ales că moldovenii au jucat în inferioritate numerică după eliminarea lui Helder, din minutul 17. Steliștii au deschis scorul prin Latovlevici (21), iar Sânmărtean a dublat avantajul două minute mai târziu. În partea secundă, Szukala a stabilit scorul final (63). După această rundă, Steaua se află pe primul loc al clasamentului, cu 25 de puncte și este urmată de CFR Cluj, 22 de puncte, și un meci mai puțin jucat.