Liga I. FCSB, debut victorios în noul sezon, într-un meci cu 7 goluri

FCSB a câștigat cu scorul de 4-3 confruntarea disputată, duminică, împotriva lui Hermannstadt

FCSB s-a impus, duminică, pe teren propriu, scor 4-3, în confruntarea cu Hermannstadt, din prima etapă a campionatului intern. Meciul s-a jucat la Pitești, iar „roș-albaștrii” au deschis scorul prin Florinel Coman (23) și și-au dublat avantajul după golul Ioan Hora (31). Sibienii au redus din diferență până la pauză, datorită lui Juvhel Tsoumou (45). În repriza a doua, Dennis Man a restabilit diferența de două goluri, în minutul 53, iar Alexandru Dandea a punctat pentru oaspeți, în minutul 57. În final, FCSB a mai înscris prin Dragoș Nedelcu (80), apoi Gabriel Debeljuh a stabilit scorul final (90+3).