LIGA I. Dinamo - CSMS Steaua, 0-0. Meciul din Ștefan cel Mare a fost întrerupt 10 minute, din cauza scandărilor XENOFOBE

Dinamo a remizat, joi, pe teren propriu, cu CSMS Iași, scor 0-0, într-o partidă din cadrul rundei a 20-a a campionatului intern.

Dinamo s-a împiedicat, joi, pe teren propriu, de CSMS Iași, și a obținut doar un rezultat de egalitate, scor 0-0. Partida s-a desfășurat în cadrul etapei a 20-a a Ligii I și a fost marcată de incidente. În minutul 33, „centralul” Iulian Călin a întrerupt confruntarea, pentru că galeria gazdelor profera scandări xenofobe. În prealabil, arbitrul le atrăsese atenția gazdelor să anunțe la stația de amplificare că jocul va fi întrerupt din cauza manifestărilor din tribune. După circa 10 minute, jocul a fost reluat, dar suporterii dinamoviști de la peluze au părăsit arena.