LIGA I. Astra Giurgiu - Universitatea Cluj, 1-1. La fel ca de fiecare dată când arbitrează, Sebastian Colțescu a fost pus la zid

Astra Giurgiu nu a reușit să câștige meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, contra celor de la Universitatea Cluj, scor 1-1. La capătul unui joc tensionat, gazdele au terminat cu doi jucători în minus.

Astra Giurgiu, vicecampioana României, a încheiat la egalitate, azi, pe teren propiu, în partida cu Universitatea Cluj, scor 1-1. „Alb-negrii” au deschis scorul în minutul 55, prin Bukari, dar oaspeții au egalat din penalty, prin Lemnaru, în minutul 67. Cu un sfert de oră înaintea finalului, ardelenii au mai avut un penalty, dar Mușat a irosit șansa de a-și aduce echipa în avantaj. De asemenea, arbitrul Sebastian Colțescu a i-a eliminat pe De Amorim (77) și Florescu (85), jucătorii Astrei Giurgiu.

„Sebastian Colţescu a greşit grav azi. Ambele cartonaşe roşii au fost erori de arbitraj, dar cele două penalty-uri au fost acordate corect. E viciere de rezultat. Să rămîi cu doi oameni mai puţin pe din cauza arbitrajului, e greu de gestionat. Astăzi s-au întâmplat lucruri grave, Colţescu va trebui să răspundă", a spus Narcis Răducan, conducătorul Astrei, la Look Tv.