LIGA I. Astra Giurgiu - CFR Cluj, 1-0. Gazdele nu cedează locul secund al clasamentului

Astra Giurgiu a învins, azi, la limită, formația CFR Cluj, scor 1-0, iar oamenii lui Florin Marin își consolidează poziția secundă.

Astra Giurgiu a câștigat partida jucată, pe teren propriu, în cadrul etapei a 29-a a Ligii I, împotriva celor de la CFR Cluj, scor 1-0. Unicul gol al întâlnirii i-a aparținut lui Marian Cristescu, în minutul 15. În minutul 22, Paul Papp, jucătorul Astrei, a fost eliminat de arbitrul Sebastian Colțescu, iar în minutul 69, Ricardo Cadu a fost și el eliminat.

Astra rămâne pe locul secund al clasamentului, cu 59 de puncte, în timp ce ardelenii se află pe poziția a 7-a, cu 41 de puncte.

Astra - CFR Cluj, 1-0

Marcator: Marian Cristescu (15).

Astra Giurgu: Lung jr. - Papp, Ben Youseff, Găman, Junior Morais - Yahaya, Laban (Seto '51) - Yoda, Cristescu (Iorga '82), William (Măţel '29) - Yazalde. Antrenor: Florin Marin.

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei (Tiago Lopes '46), Cadu, Piccolo, Camora - Monroy, Djokovici - Deac, Rui Pedro (Ogbu '46), Chanturia (Fl. Costea '28) - Tade. Antrenor: Vasile Miriuţă.